Po co nam UNIGRAPHICS?

po-co-nam

Jest wiele programów inżynierskich, jednak Unigraphics przydaje się praktycznie każdemu, nie zależnie, czy się jest inżynierem pracującym przy projektowaniu innowacyjnych i inteligentnych budowli, czy robi się projekt nowej części przenoszącej duże obciążenia. Oczywiście w przypadku tego programu możemy wstawiać gotowe projekty, które robiliśmy za pomocą Autocad, albo innego programu CAD.

Jednak jest różnica między przedmiotami stworzonymi w Unigraphics a w innym programie CAD-owski, ale przecież teraz to już jest sprawa kilku kliknięć. Zastanówmy się, czy warto się interesować takimi rozwiązaniami? W sumie warto, ponieważ pomagają one znacznie szybciej wykonywać projekty. Ale nie możemy zapominać o sile jaką ma polskie wykształcenie techniczne, bo przecież żaden nawet najlepszy program CAD nie poradzi sobie bez odpowiedniego inżyniera.

Ale przecież nie będziemy się zastanawiać czy bardziej jest potrzebny inżynier programowi, czy program inżynierowi. Oczywiście na te pytania odpowie nam historia, jednak dziś wiemy, że symbioza między inżynierem a program jest niezwykle potrzebna i tego powinnyśmy się trzymać, ale jak długo ona będzie trwała? Tego nikt nie wie.